Our cars Our cars Our cars Our cars Our cars Our cars Our cars Our cars Our cars

Kdekoliv v Evropě

Tento automobil s řidičem může být pro vás připraven na dohodnutém místě v Praze, v České republice nebo kdekoliv v Evropě.

Facebook

Novinky

Muzeum Ferrari v Itálii

Společnost Ferrari založil bývalý automobilový závodník Enzo Ferrari roku 1929. A jako firmě s mnohaletou historií jí bylo před třemi lety v Itálii ve městě Modena otevřeno nové Muzeum Enza Ferrariho.

Muzeum bylo slavnostně otevřeno dne 10.3.2012. Nová budova muzea přišla na skoro půl miliardy korun. Výstavní plocha činí přes 5 000 metrů čtverečních. Muzeum má dvě části. První část je tvořena původním domem, kde se Enzo Ferrari r. 1898 narodil, a která je věnována jeho životě. Druhá část je nová moderní budova, jejíž charakteristickým znakem je, ne zrovna běžná, žlutá střecha. Ta má být symbolem či připomínkou kapoty jednoho z prvních závodních vozů.

Exteriér nové budovy muzea byl postaven podle projektu česko-britského architekta Jana Kaplického, mezi jehož projekty patří například obchodní dům Selfridges v Birminghamu nebo novinářské tribuny na londýnském stadionu Lord´s. Interiér už však nestihl dokončit, když roku 2009 nečekaně zemřel.  A tak jeho dílo dokončil italský architekt Andrea Morgante.

Pro návštěvníky je k vidění kompletní vývojová řada Ferrari, modely vozů závodů Formule 1 či vozy, které nikdy nespatřily světlo světa. Dále nové modely, které se teprve začínají prodávat. Komplex muzea zahrnuje také prodejnu Ferrari a restauraci.

Vstupné do muzea je 13 EUR pro dospělého, snížené 11 EUR, děti ve věku 6-10 let 9 EUR a rodinné 9 EUR.

Otevírací doba:
1.10. – 30.4.2012 každý den od 9.30-18.00 hod.
1.5.-září každý den 9.30-19.00 hodin.

Znakem Ferrari je černý vzpínající se kůň. Proč právě tento znak?

Původně patřil znak jednomu z nejlepších italských válečných pilotů – Francesca Baracca. Enzo Ferrari po smrti Barraca dostal od rodinných příslušníků možnost, používat tento znak. Kůň se ze začátku vyobrazoval pouze na různých firemních dokladech a podobně, a na vozidlech až o tři roky později. Do té doby auta zdobil původní znak Alfa Romeo.


Jaké výhody vám nabízíme?

 • Luxusní automobily, většinou Mercedes-Benz.
 • Naše vozy nejsou označeny žádnými nápisy a reklamami, protože nejsme taxi.
 • Zaručujeme individuální přístup ke každému klientovi.
 • Vysoká profesionalita, vybrané společenské chování a diskrétnost našich řidiců je samozřejmostí.
 • Řidiči hovoří i anglicky nebo rusky.
 • Možnost platby kreditní kartou nebo fakturou.

Naše služby pro vás

Bezpečný a rychlý transfer do hotelu, sídla Vaší firmy, místa Vašeho ubytování či obchodních schůzek a jednání. Čekání vozidla za výhodných podmínek.

 • dopravní služby pro privátní i firemní klienty
 • dopravu při služebních cestách
 • transfery z letiště/ na letiště
 • dopravu při kongresech a firemních akcích
 • výlety a okružní jízdy v Praze i celé Evropě