Our cars Our cars Our cars Our cars Our cars Our cars Our cars Our cars Our cars

Kdekoliv v Evropě

Tento automobil s řidičem může být pro vás připraven na dohodnutém místě v Praze, v České republice nebo kdekoliv v Evropě.

Facebook

Novinky

Ferdinand Porsche - jeho osudy v Česku a Německu

Světoznámý česko-německý konstruktér automobilů žijící v letech 1875-1951.

Ferdinand Porsche se narodil ve Vratislavicích nad Nisou, kde strávil své dětství. Jeho oblíbeným koníčkem byla elektřina. A právě tento jeho koníček ho zavedl do rukou Ignáze Ginzkeye – majitele fabriky na koberce. Ten si Ferdinanda všiml díky jeho nevídaným osvětleným bruslím a poslal ho na průmyslovou školu do Liberce. Otci se to však nelíbilo, jelikož po smrti svého prvorozeného syna Antona chtěl, aby Ferdinand převzal jeho klempířskou firmu.

V osmnácti letech odešel do Vídně a do svého rodného města se vracel jen zřídka, i přestož e roku 1918 získal československé občanství. Po střední škole navštěvoval tajně přednášky na vídeňské technické univerzitě, aby se přiučil tomu, co ho zajímalo.

Již roku 1900 představil na výstavě v Paříži svůj revoluční elektromobil. V té době se přestěhoval do Stuttgartu. Zde zkonstruoval například závodní Mercedes SSK. Nejprve pracoval pro firmu Béla Egger (zde poznal svou životní partnerku Louise Kaes), později pro Jakob Lohner a odsud odešel k firmě Austro-Daimler. Roku 1923 se stal šéfkonstruktérem ve firmě Daimler Motoren.

O pár let později se již chce Porsche osamostatnit a založil vlastní firmu, kde vzniká nový, velmi oblíbený, Volkswagen, se kterým Porsche slaví úspěchy.

Od roku 1934 nastaly pro Ferdinanda Porscheho krušné časy. Před nástupem nacistů nestihl emigrovat do zahraničí, a proto byl nucen navrhovat válečné stroje. Po válce za tuto činnost zaplatil 22 měsíci svého života, které strávil ve vězení. Během té doby započala výroba tzv brouka, a to pod vedením jeho syna Ferryho.

Bohužel zemřel dne 30. ledna 1951 ve věku 75 let na mozkovou mrtvici, a to krátce poté, co byl vyroben první sériový vůz 356, a co vozidlo Porsche vyhrálo svůj první velký závod v Le Mans. I přes Porscheho smrt se s výrobou již světoznámých vozů nepřestalo a v odkazu Porscheho pokračoval jeho syn Ferry Porsche, který založil továrnu a konstruoval sportovní vozy značky Porsche.

V současnosti je firma jednou z nejznámějších výrobců luxusních sportovních vozů na světě.

V jeho rodném městě ve Vratislavicích nad Nisou je k vidění nová expozice o životě Ferdinanda Porscheho a jeho celoživotnímu dílu.
 


Jaké výhody vám nabízíme?

 • Luxusní automobily, většinou Mercedes-Benz.
 • Naše vozy nejsou označeny žádnými nápisy a reklamami, protože nejsme taxi.
 • Zaručujeme individuální přístup ke každému klientovi.
 • Vysoká profesionalita, vybrané společenské chování a diskrétnost našich řidiců je samozřejmostí.
 • Řidiči hovoří i anglicky nebo rusky.
 • Možnost platby kreditní kartou nebo fakturou.

Naše služby pro vás

Bezpečný a rychlý transfer do hotelu, sídla Vaší firmy, místa Vašeho ubytování či obchodních schůzek a jednání. Čekání vozidla za výhodných podmínek.

 • dopravní služby pro privátní i firemní klienty
 • dopravu při služebních cestách
 • transfery z letiště/ na letiště
 • dopravu při kongresech a firemních akcích
 • výlety a okružní jízdy v Praze i celé Evropě